2011. május 29., vasárnap

IFF Nyelviskola honlap funkciók

Sokan tétováznak a nyelvtanfolyam választásnál, nem tudván, hogy a cél elérése (külföldi kommunikáció, alap- vagy középfokú nyelvvizsga) mennyi időbe telhet. Ez ugyanis természetesen attól függ, hogy honnan indulunk. Egy erős alapfokú tudásszinttel, intenzív tanulással fél év alatt elérhető egy középszint, heti egy-két óra kommunikációval és ugyanannyi írásbeli felkészüléssel szintén fél maximum egy év ez a szint. Teljesen kezdő szintről indulva egy alapfokú nyelvvizsga elérése egy-másfél év, de ahhoz, hogy külföldön alapszókinccsel el tudjunk boldogulni már elég fél év is.
A megfelelő szint kiválasztásához, illetve a meglévő készségek felméréshez nyújt segítséget megújult honlapunk Ingyenes Szintfelmérő funkciója.

A következő linken ki is lehet próbálni:

Természetesen a felmérő akkor ad reális képet, ha nem tippelve töltjük ki, hanem csak azokat a válaszokat jelöljük meg, amit tényleg tudunk is! 

2011. május 24., kedd

Tippek nyelvvizsgázóknak - őszinte vélemény az új honlapon

Múlt héten sikeresen elindult az új honlap, amit igyekeztünk hasznos információkkal is feltölteni. Nem volt könnyű menet, sok szempontnak kell megfelelni, ha honlapot készít az ember, illetve a nyelviskola:)
Szerény véleményem szerint legjobban a Hasznos holmik rész sikerült, remélem eme véleményt még sokan fogják osztani. Igyekeztünk megfogalmazni a különböző nyelvvizsgarendszerek előnyeit-hátrányait, megosztani őszinte véleményünket a nyelvvizsgák esetleges hibáiról is. Sőt, összegyűjtöttünk sok-sok tippet a felkészülést segítendő a BME nyelvvizsgákkal kapcsolatban is. Ez most igen aktuális, hiszen a szombati írásbeli után (ami előtt remélem jó sokan elolvasták a sikeres vizsgázást segítő tanácsokat:) a héten a szóbelik következnek.
Az érdeklődőknek ajánljuk a következő oldalt:
Hasznos holmik - Szóbeli tippek

Sikeres vizsgázást kívánunk!


http://www.iffnyelviskola.hu/

2011. május 19., csütörtök

Hogyan válasszunk nyelviskolát? 1. rész

Ha valaki elhatározza, hogy márpedig tanulni fog, méghozzá nyelvet, kézenfekvő megoldásnak tűnik a sok nyelviskola közül választani egyet. De mi alapján döntsünk? A módszerek, bár jól hangoznak, gyakorlatilag semmit nem mondanak a tanulni vágyónak, aki arról ismerszik meg, hogy nem tud. Hiszen ezért szeretne tanulni. Tehát nem elvárás, hogy módszertani ismeretei mélyrehatóak legyenek a nyelvoktatás terén. Viszont tapasztalat alapján már mindenki tud dönteni. Tehát válasszunk olyan nyelviskolát, ahol van lehetőség bemutató órára, vagy inkább órák látogatására kötelezettségek nélkül.
Menjünk el (ha már úgyis van rá lehetőség:) és együnk bele abba a pudingba, ahogy a művelt angol mondaná.
Rá fogunk jönni, hogy nekünk való-e a bármilyen néven emlegetett módszer.
Amire érdemes figyelni: ha beszélni szeretnénk megtanulni, akkor legyen beszélgetés az órán, természetesen angolul. Magyar beszélgetéssel nem lehet angolt tanulni, még ha szabályokat beszélünk is meg. Úgy csak szabályokat lehet tanulni, de az nem a nyelv és főként nem nyelvhasználat. (Erről azért még van egy hosszabb véleményem is, coming soon or later:).
Nem árt, ha a diákok többet beszélnek, mint a tanár, elvégre nem előadásra szeretnénk járni, hanem gyakorolni. A jó tanár jó előadó is, de az egyensúlyt meg kell tudja tartani, egy nyelvtanfolyamon a tanár inkább moderátor szerepet töltsön be és irányítsa, terelje a beszélgetést, kialakítva a helyes nyelvhasználatot.
Folyt. köv.

http://www.iffnyelviskola.hu/

2011. május 9., hétfő

Mi fontos az (angol) tanulásban?

Amit ezerszer visszahallok és biztos mindenki bólogat, amikor elolvassa: a tanár. A tanár határozza meg elsősorban azt, hogy melyik tárgyat szeretjük, ha kevesebb készséggel is, de szorgalommal pótolva az esetleg hiányzó tehetséget jól műveljük vagy melyiket utáljuk. A nyelvtanulást élvezni kell, bárki bármit mond. Az az óra, amit alig várunk, hogy vége legyen, nem fog hosszútávú tudást adni. Ellenben az, ahol jól érezzük magunkat, ne adj isten élvezzük a tanulást, segíteni fog, hogy hamarabb, könnyebben és mélyebben beépüljenek az ismeretek a hosszútávú memóriába. Ahogy egy nagyon jó élményünk is fényesen él bennünk még évek múltán is. Ki tudja biztosítani, hogy az órákat élvezzük is, ne csak izzadjunk? Természetesen a tanár! Ne elégedjünk meg tanárválasztásnál a középszerűvel, vagy pláne a rosszal, mert olcsó. Olyan lesz, mint a Tescós kifli. Még jól sem lakunk vele, mert 90%-a levegő. Tudomásul kell venni, hogy a jó tanárok sokba kerülnek, mint a jó festők, jó asztalosok vagy jó bankszakemberek. Van rájuk kereslet, mivel kiemelkedő a teljesítményük, sok az elfoglaltságuk, így nem is fogják olcsón adni a kevés idejüket.
Ha tanárt választunk, gondoljuk át ezt is. Van kidobni való időnk? Mert rossz tanárnál a tanulás "waste of time"...

http://www.iffnyelviskola.hu/

Angolul tanulni jó!

Ugye manapság, amikor már mindenki az interneten osztja meg a véleményét, egy nyelviskolának is szabad blogolnia? Remélem igen, mert én nekikezdek ma!
Már többször felmerült, hogy jó lenne megosztani az élményeimet, tapasztalataimat, amit az évek alatt az angol nyelvtanítás során szereztem. Azt hiszem, segíthetek a tanulást még most kezdőknek, esetleg az újra és újra elkezdőknek abban, hogy sikeres nyelvhasználók legyenek.
Amit ebben a blogban szeretnék megosztani mindenkivel majd: nyelvtanulási tippek, módszertani segítség, hogyan NE tanuljunk, tanítási ötletek kollégáknak és bármi, amit a kommentekben esetleg kértek.
Jó tanulást mindenkinek és induljon a blog!

http://www.iffnyelviskola.hu/